Mamafulltime

Blog o życiu w Anglii. Pisany przez matkę trojga Małych Ludzi, prawdziwą koneserkę życia.

Memento mori

2 komentarze

02.00 w nocy. Powinnam spać, ale nie mogę zasnąć. Siedzę i myślę. O zmarłych i żywych…i  o tych jeszcze nienarodzonych. O tych którzy odeszli, o tych którzy są i o tym który się pojawi. Za pierwszymi tęsknie i ich wspominam, za drugich codziennie dziękuję Bogu i modlę się by mnie nigdy nie opuścili…a tego trzeciego wyczekuję z największą radością. I takie jest to życie. Ma swój początek i koniec. Jedni zakończyli już swój ziemski byt, inni są gdzieś w środku, a dla niektórych dopiero się wszystko zacznie.

Łacińska sentencja brzmi Memento mori, czyli „Pamiętaj o śmierci”, a ja był dodała – ale nie zapomnij nigdy o życiu.

Reklamy

2 thoughts on “Memento mori

  1. ja wczoraj myślałam również o zmarłych mi bliskich. wiem że mój dziadek nade mną czuwa. prosiłam go zawsze by pomagał mi w życiu przy najważniejszych wyborach. Gdy byłam samotna i nieszczęśliwa poprosiłam go o bratnią duszę. Gdy sie odnalazła prosiłam go żeby wstawił się do Boga o zdrowie dla nas i o przyszłość. Potem wstawił się za nas u Pana Boga o zdrowie i obdarowanie dzieckiem. Kochał mnie i ja jego i wiem że tam jest. Ciężko to określić. Ale to się czuje.
    Wczoraj myślałam sobie co by bło gdyby nie umarł. Jak byśmy się cieszyli razem z prawnuczka. I jak o wiele lepsze miałabym życie z nim. By mnie ochronił przed cierpkim dzieciństwem. Ale odszedł szybko, a mi zostało niewiele wspomnień. Jednak taki był plan, nie można być złym na Boga za to.
    ależ się rozpisałam … :)

    • Moja Mama twierdzi, że niektórzy więcej mogą zdziałać z nieba niż z ziemi…dlatego tak szybko odchodzą. Może?! Ja podobnie jak Ty, czy Ona wierzę w Anioły. Oby nas nigdy nie opuszczały, tego nam wszystkim życzę:).

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s