Mamafulltime

Blog o życiu w Anglii. Pisany przez matkę trojga Małych Ludzi, prawdziwą koneserkę życia.

bojowa pieśń tygrysicy

2 komentarze

Potrafię być zorganizowana. Naprawdę. Potrafię ogarnąć całą trójkę rano w 40 minut i wyjść z domu. W takie dni ubrani jesteśmy najczęściej modnie i oko mam pomalowane. Każda godzina naszego dnia jest dobrze zagospodarowana. Zajęcia tzw. rozwojowe – zaplanowane. W domu porządek, metoda bawimy się jedną zabawką po czym odkładamy ją na swoje miejsce i zastępujemy drugą – działa. W takie dni obiad dwudaniowy się zdarza. I drzemka o stałej porze wypada. W trójkę śpimy pod jedną kołdrą, Ona trzyma mnie za włosy, On przy mojej piersi.

Tak się zdarza. Jak często?

Dokładnie tyle samo razy co się nie zdarza. A wtedy dwie godziny to za mało by Ich z rana ubrać, by sobie oko podkreślić. W takie dni Ona nosi skarpetki nie do pary, On ma sweterek po Niej z różowym szlaczkiem. W takie dni nic nie jest na swoim miejscu, ani klocki, ani lalki… ani obiad. Zajęć zorganizowanych brak. W takie dni leżymy na łóżku lub podłodze przykryci kocem, który udaje dach naszego domu i chichramy się w niebogłosy. Pranie niewyprane, naczynia niepozmywane. Mój Tata w takich sytuacjach zwykł mówić: „nic tylko nasrać na środku”. Co to, to nie! Mu już na „toaletę dużą” robimy ;)

Po tak spędzonym dniu moja Córka mówi do mnie: „w domku z Tobą jest najfajniej mamusiu… może nie pójdę jutro do przedszkola, co !?”.

Nie, nie Córeczko! Tak to nie działa, jutro zamierzam być chińską matką.

Bojowa pieśń tygrysicy

Reklamy

2 thoughts on “bojowa pieśń tygrysicy

  1. nie jesteś chińską matką ani zachodnią matka, jesteś najwspanialszą mamusią- MATKA POLKA

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s