Mamafulltime

Blog o życiu w Anglii. Pisany przez matkę trojga Małych Ludzi, prawdziwą koneserkę życia.

szał

2 komentarze

Po tym jak mój syn Jan podniósł mi sukienkę w Tesco odsłaniając wszystko co pod nią, czyli duże pośladki i jeszcze większy brzuch (a może na odwrót), czuję, że już nie mam żadnych tajemnic. Dlaczego tak zrobił? Ano dlatego, że poczuł nieodpartą ochotę pocałować swojego brata, podczas gdy ten korzysta z ostatnich czterech tygodni wczasów all inclusive w moim brzuchu. Jaś obejmuje go swoimi małymi rączkami i całuje z całych sił. Jest tylko jeden warunek: nie może go przykrywać żadna szmatka, czy inna sukienka.

W ogóle szał ogarnął nasz dom, dziki szał. Zjawisko to nazwałabym Filipomanią. Czekamy na tego Małego Człowieka z wielką radością i ciekawością. Od kilku dni jestem w krzyżowym ogniu pytań, moja prawie czteroletnia córka chce wiedzieć wszystko na temat zjawiska jakim jest ciąża i poród. Padają pytania typu:

– „wody płodowe”? a jak nazywała się woda, w której ja pływałam?

– a którędy wyjdzie?

– a jak on tam wszedł?

– a dlaczego jest do góry nogami?

– ale kiedy wyjdzie dokładnie… ale dokładnie?

– czy na pewno dobrze się najadłaś ? nie jest głodny przypadkiem?

– a kto nosił tatusia w brzuszku? a ciebie? a babcię? a Martę? a wujka Michała? a Jasia? a Wiktorka? a Olę? A Tosię?…

– a czy jak masz tak dużo wody w wannie to się on nie utopi?

– dzień dobry Filipku, mam nadzieję, że dobrze spałeś?!

– kochamy Cię… ej słyszysz mnie tam? Kochamy Cię!

Tata czuwa. W godzinach pracy zawsze pod telefonem, przekłada wszystkie służbowe kolacje i wyjazdy zagraniczne. Nie wyobraża sobie, że mogłoby go zabraknąć w godzinie 0. I mnie trudno sobie taką sytuację wyobrazić. Z Polski nadciągają posiłki. Babcie w pełnej gotowości by zaopiekować się Małymi Ludźmi podczas gdy ja z Ich tatą przechodzić będziemy po raz trzeci w swoim życiu przez parte…

… kolejne skurcze, kolejne dziecko…ale radość i obawy, które zawsze towarzyszą temu wydarzeniu, od początku dokładnie takie same jak przy oczekiwaniu na pierwszego i drugiego Małego Człowieka.

IMGP7823

 

Reklamy

2 thoughts on “szał

  1. O jej :D trochę mnie nie było, a tu taka niespodzianka:D gratulacje:) oczywiście nie z powodu rzeczonego braku tajemnic ;) mnie się marzy ta trójka, ale źle znoszę ciążę i jeszcze gorzej połóg :(
    No to trzymaj kciuki za ostatnie 4 tygodnie i dobry poród :)

  2. Dzięki Aniu! trochę się dzieje, Jak widzisz nadciąga Nowe :) Ja wciąż jestem pod wrażeniem Waszego domowego porodu, tego w jaki sposób opowiedziałaś o nim na blogu i zdjęć z tego wydarzenia. Mistrzostwo świata. PS. link dla niewtajemniczonych http://www.mylittlemadness.blogspot.co.uk/2014/11/do-what-your-body-tells-you.html.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s