Mamafulltime

Blog o życiu w Anglii. Pisany przez matkę trojga Małych Ludzi, prawdziwą koneserkę życia.

królowa życia

2 komentarze

Bartolomeu Dias zaatakował Afrykę od strony Przylądka Dobrej Nadziei. Krzysztof Kolumb odkrył Amerykę zaczynając od Bahama, Kuby i Haiti. Vasco da Gama Indie podbił od miasta Kalikat położonego na ich południowo-zachodnim wybrzeżu…. Mamafulltime zaatakowała Anglię od strony porodówki.

Tym sposobem Mama Na Pełnym Etacie, co więcej kobieta, nie żeglująca w dodatku, po raz pierwszy dołącza do grona wielkich odkywców znanych lub (mniej)znanych lądów. Tym co ją odróżnia od wyżej wymienionych to fakt, że zrealizowała swój plan w 100 procentach, a niektórzy panowie swych odkryć dokonali przez zupełny przypadek.

W ciągu zaledwie 3 lat 3 miesięcy i 15 dni od wylądowania tanimi liniami na drodze startowej lotniska w Luton zdążyła wydać na swiat, na angielskiej ziemi, dwóch synów. Jan (ur. w 2013) i Filip (kilka dni temu) przyszli na świat w tym samym szpitalu, w którym urodziła się księżna Kate. I to by było na tyle podobieństw z rodziną królewską. Niestety nie widać po Nich arystokratycznej nutki, jeden i drugi po urodzeniu tylko jedli i wydalali. Mamafulltime też nie została odznaczona żadnym tytułem za swoje dokonania. Może gdyby wzięto pod uwagę czasy porodów (Jan urodził się w 4 godziny, a Filip w zaledwie 3), albo formę znieczulenia (obydwóch urodziła tylko na gazie) otrzymałaby jakieś zaszczyty. Ale nie… nikt z wyjątkiem Pana Męża nie potrafił docenić wysiłku włożonego w Ich urodzenie. On przynajmniej ukoronował jej zmagania dzikim okrzykiem zrobiłaś to, naprawdę to zrobiłaś i sprzedał soczystego buziaka. Na koniec ofiarował pomocną dłoń i zabrał z miejsca tortur (czytaj: szpitala).

Mamafulltime nie przejęła placówki, ani angielskiej ziemi (jeszcze). Nie podbiła Anglii… ale dzięki dokonaniom na porodówce zapisała się na wieki w historii Anglii (czytaj: kartotece lekarskiej szpitala oraz tutejszego odpowiednika USC).

Są i inne korzyści… dzięki urodzeniu trójki dzieci w okresie zaledwie 3 lat i 10 miesięcy (chłopaki plus Laura ur. w 2011 w Polsce) odkryła w sobie pokłady niekończącej się miłości a całą Trójkę zalicza do swych największych osiągnięć.

Cieszy się, że jest człowiekiem, który miał odwagę wybrać swój los.

Dlatego sama postanawia mianować się Królową Swojego Życia.

0158_Justyna_Wiesław

fot. sweetmemory.pl

Reklamy

2 thoughts on “królowa życia

  1. królowa jest tylko jedna!!!!!!! masz moc

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s