Mamafulltime

Blog o życiu w Anglii. Pisany przez matkę trojga Małych Ludzi, prawdziwą koneserkę życia.

ważne słowa

Dodaj komentarz

Córeczko,

Wczoraj poprosiłaś mnie, żebyśmy zadzwoniły do T., bo masz w głowie słowa, które musisz jej powiedzieć. Kiedy zapytałam Cię, czy nie mogłybyśmy tego spotkania na Skype przesunąć na jutro, odpowiedziałaś, że nie.  Albowiem jutro to Ty bedziesz miała już w głowie inne słowa, nie te same, które masz dzisiaj… a te są bardzo ważne i chcesz, żeby to je usłyszała Twoja przyjaciółka.

Siedzę sobie dziś tak nad tą klawiaturą i rozmyślam o tym co powiedziałaś. Dochodzę do wniosku, że Ty dobrze gadasz. Że ważnych spraw i wielkich słów nie powinno odkładać się na jutro. Że nimi należy się dzielić, bo tylko wtedy są w stanie opuścić nasze głowy, i tym samym uczynić w nich miejsce kolejnym myślom.

Ja też mam dziś w swojej głowie takie słowa, którymi muszę podzielić się tu i teraz. Te słowa to: JESTEM Z CIEBIE DUMNA LAURO. Pięć tygodni temu, w wieku czterech lat i czterech miesięcy rozpoczęłaś  naukę w angielskiej szkole. Poszłaś do niej z radością i odważnie, nie roniąc przy tym żadnej łzy. Czerwone rumieńce na Twoich policzkach zdradzały tylko fakt, że sześciogodzinny dzień w nowym miejscu, z nowymi nauczycielkami, zupełnie nieznanymi Ci dziećmi, i z angielskim w tle, to nie lada wysiłek dla Małego Człowieka, którym bez wątpienia wciąż jesteś.

Dziś odbyła się uroczystość Tie Ceremony, gdybyśmy byli w Polsce pewnie powiedzielibyśmy pasowanie na ucznia. Stałaś na środku sali razem ze swoimi nowymi przyjaciółmi, równie dzielnymi jak Ty czterolatkami/pięciolatkami. Twoja „buddy” z „Year 6” nakładała na Twoją szyję czerwony krawat, a ja z tatą i Twoimi braćmi się temu bacznie przyglądaliśmy. Pomimo tylu oczu skierowanych na Ciebie z sali potrafiłaś znależć odwagę w sobie, by odszukać nas wzrokiem, uśmiechnąć się i pomachać. Wygladałaś na bardzo szczęśliwą dziewczynkę.

Staliśmy dumni, wzruszeni i równie szczęśliwi. Jesteś naszą wielką radością.

I choć jutro, i każdego kolejnego dnia będę pewnie miała w głowie te same słowa. To fakt, że to dzisiaj je napisałam czyni mnie bardziej spokojną.

Mam jeszcze dziś dwa ważne słowa w swojej głowie dla Ciebie i Twoich Braci. Gdy pójdę po raz kolejny przykryć Wasze odkryte podczas snu stopy, wyszepczę je Wam do ucha.

To był piękny dzień. Wielkie dzięki.

Mama.

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s